Leczenie kanałowe pod mikroskopem

W Centrum Stomatologii Syrenka Dental priorytetem jest zdrowie, uśmiech i zadowolenie naszych pacjentów, dlatego też nasze gabinety są kompleksowo wyposażone w najwyższej jakości sprzęt diagnostyczno-zabiegowy. Dotyczy to także leczenia endodontycznego, czyli tzw leczenia kanałowego, które wykonujemy pod specjalnie do tego stworzonym mikroskopem zabiegowym. Takie rozwiązanie pozwala nam na uzyskanie zawsze najlepszego możliwego rezultatu leczenia i pełnego Państwa zadowolenia.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem odbywa się z użyciem nowoczesnego mikroskopu, który wielokrotnie powiększa obraz wnętrza leczonego zęba – dzięki temu lekarz dokładnie widzi całą jego komorę oraz uchodzące do niej kanały korzeniowe. To powoduje, że może on opracować i oczyścić je jeszcze dokładniej. Minimalizuje wtedy ryzyko niepowodzenia zabiegu. W porównaniu ze zwykłym leczeniem kanałowym to z wykorzystaniem mikroskopu ma zatem zdecydowanie wyższą szansę powodzenia.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem sprawdza się szczególnie w następujących przypadkach:

  • nietypowa anatomia zęba – wąskie lub zrośnięte kanały, zakrzywione korzenie zębów
  • złamanie narzędzia endodontycznego podczas opracowywania zęba
  • problemy z odnalezieniem dodatkowych kanałów zęba
  • perforacja ściany zęba

Wykorzystanie mikroskopu w leczeniu endodontycznym dla pacjenta nie odbiega od leczenia standardowego – mikroskop znajduje się na wysięgniku nad głową pacjenta. Wszystkie zabiegi endodontyczne przeprowadzane są w znieczuleniu, dlatego też są one bezbolesne. Po opracowaniu i oczyszczeniu kanału lub kanałów pod mikroskopem stomatolog wypełnia wnętrze zęba i jego korzenie specjalnym materiałem, a następnie zakłada opatrunek tymczasowy. Podczas kolejnych etapów leczenia ząb jest trwale wypełniany lub nakłada się na niego koronę zgodnie z życzeniem pacjenta. Dodatkowym narzędziem, mającym ogromny wpływ na powodzenie leczenia endodontycznego jest nowoczesna trój-wymiarowa diagnostyka obrazowa – tzw tomografia wiązki stożkowej CBCT. Zdjęcia wykonane tą metodą pozwalają lekarzowi endodoncie obejrzeć leczony ząb w projekcji 3D czyli z każdej strony pod dowolnie wybranym kątem. Pozwala to na pewną terapię w każdej sytuacji, nawet wtedy gdy anatomia kanałów zęba pacjenta jest wyjątkowo skomplikowana i nie widoczna na płaskich obrazach RTG. W Centrum Stomatologii Syrenka Dental łączymy precyzję leczenia kanałowego pod mikroskopem z doskonałą diagnostyką obrazową 3D.

Jeżeli chcą Państwo uzyskać optymalny rezultat w leczeniu kanałowym, gwarantujący długie jeszcze funkcjonowanie wynerwionych ale własnych zębów – zapraszamy serdecznie do naszego Centrum Stomatologii Syrenka Dental – gwarantujemy kompleksową obsługę i przystępne ceny. Nasi stomatolodzy doradzą Państwu, jaka procedura leczenia będzie najlepszym rozwiązaniem w danym przypadku. Odpowiedzą także na wszystkie Państwa pytania dotyczące przebiegu zabiegu. Zachęcamy do umówienia się na wizytę!

stomatolog ursynów