Korony cyrkonowe

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w usługach protetycznych i każdemu z naszych klientów gwarantujemy pełne zadowolenie z ich efektów. Wykonujemy korony kompozytowe, pełnoceramiczne oraz korony na podbudowie np korony cyrkonowe. Ursynów jest siedzibą naszego Centrum Stomatologii Syrenka Dental i tutaj zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej bogatej oferty w dziedzinie protetyki stomatologicznej!

Korony cyrkonowe pokrywają całą widoczną część zęba. Wykonuje się je z dwutlenku cyrkonu, który potocznie nazywany jest cyrkonem. Jest to wysokiej jakości materiał, który stosowany jest powszechnie w różnych dziedzinach medycyny oraz np w mechanice precyzyjnej – wyróżnia się bardzo wysoką trwałością i wytrzymałością. Dwutlenek cyrkonu jest przy tym całkowicie biokompatybilny z organizmem człowieka, nie wywołuje alergii oraz nie wydziela żadnych szkodliwych związków, mogących mieć wpływ na ludzki organizm.

Cyrkon może być wykorzystany w celu wykonania takich uzupełnień protetycznych jak:

  • korony pełnocyrkonowe – wówczas są one wykonane w całości z jednego bloku cyrkonu, jednak tutaj minusem jest niższa przepuszczalność światła tego rodzaju koron
  • korony porcelanowe na cyrkonie – wtedy można uzyskać bardziej estetyczny efekt, ponieważ porcelana lepiej przepuszcza i bardziej naturalnie załamuje światło
Estetyczne korony cyrkonowe dostępne w Syrenka Dental na Ursynowie - idealne rozwiązanie dla wymagających pacjentów.

Podobnie jak w przypadku koron ceramicznych, korona cyrkonowa może być zastosowana w sytuacji uszkodzeń i braków zębowych – przy rekonstrukcji zębów po leczeniu endodontycznym, w zabiegach implantologicznych, odbudowie zębów ukruszonych i startych. Polecane są one także w przypadku zębów zniszczonych, przebarwionych, które są nadmiernie obciążone zgryzowo. Prawidłowo wykonane korony tego rodzaju są w stanie w całości odtworzyć prawidłowe kształty łuków zębowych oraz ich funkcje.

Estetyczna i trwała korona cyrkonowa z Syrenka Dental - perfekcyjne uzupełnienie dla Twojego uśmiechu.

Najważniejsze zalety koron cyrkonowych to między innymi:

  • brak konieczności stosowania metalu
  • wysoka wytrzymałość i trwałość
  • atrakcyjny kształt i kolor zębów
  • wysoka szczelność brzeżna
  • przystępna cena

W naszym gabinecie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące wykonania koron cyrkonowych oraz dobierzemy takie rozwiązania, które będą dla Państwa idealne.

Centrum Stomatologii Syrenka Dental – korony cyrkonowe – Warszawa. Zachęcamy do umówienia się na wizytę!