Protetyka stomatologiczna

Filarem działalności Centrum Stomatologii Syrenka Dental jest profesjonalna protetyka stomatologiczna. Warszawa to miasto, w którym nasi specjaliści czekają na Państwa. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie protetyki stomatologicznej i każdemu z naszych pacjentów zapewniamy usługi na najwyższym poziomie. Zależy nam na Państwa całkowitym zadowoleniu z wyniku leczenia i dołożymy wszelkich starań, aby był on zawsze optymalnie dopasowany do oczekiwań.

Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii, który zajmuje się przede wszystkim odtwarzaniem warunków zgryzowych po uszkodzeniu lub utracie zębów naturalnych. 
Nawet w sytuacji, gdy braki zębowe są bardzo rozległe, współczesna protetyka daje możliwość ich uzupełnienia.

W protetyce stomatologicznej wykorzystuje się:

  • protezy stałe – są trwale mocowane i nie można usunąć ich z ust
  • protezy ruchome – można wyjmować je z ust np celem oczyszczenia
  • protezy kombinowane – są to protezy ruchome, które łączy się z uzupełnieniami stałymi, na przykład za pomocą rygli, zatrzasków, zasuw

Do najczęściej używanych protez ruchomych zalicza się:

  • protezy akrylowe
  • protezy szkieletowe (proteza ruchoma śluzówkowo-ozębnowa)
  • protezy nylonowe
  • protezy acetalowe

Do protez stałych zalicza się z kolei korony oraz mosty, wykonane z kompozytu lub jako metalowe – licowane porcelaną oraz pełnoceramiczne na podbudowie z dwutlenku cyrkonu a także licówki (kompozytowe i pełnoceramiczne).

Przypominamy, że w sytuacji, gdy dochodzi do utraty czy uszkodzenia zęba lub zębów, należy jak najszybciej zgłosić się do specjalisty, ponieważ zawsze zachodzi niebezpieczeństwo, że w kierunku powstałej luki z czasem zaczną przechylać się zęby sąsiadujące uniemożliwiając później wykonanie właściwie funkcjonującej odbudowy protetycznej. Dodatkowo zęby przeciwstawne do luki tzw „antagoniści” zawsze będą dążyły do kontaktu co w przypadku nie uzupełnienia odbudową protetyczną, może prowadzić do ich nadmiernego wysunięcia z zębodołów a w konsekwencji do ich utraty.

W naszej przychodni do Państwa dyspozycji są eksperci, którzy doradzą najlepsze rozwiązania w zakresie protetyki stomatologicznej – zawsze takie, które będą dopasowane do wyznaczonego budżetu oraz oczekiwanego efektu. Zapewniamy również obsługę w ramach innych zabiegów przygotowawczych do protetyki stomatologicznej, między innymi w zakresie leczenia zachowawczego, endodontycznego, chirurgii stomatologicznej, a także diagnostyki obrazowej – RVG, Pantomografi oraz tomografii CBCT.

Protetyka stomatologiczna – Ursynów tylko w Syrenka Dental!

Zapraszamy Państwa do wybrania naszych usług!

stomatolog ursynów