Chirurgia stomatologiczna

Centrum Stomatologii Syrenka Dental oferuje profesjonalne leczenie w ramach chirurgii stomatologicznej. Zapewniamy Państwu najwyższą jakość usług dzięki doświadczeniu naszych ekspertów. Gwarantujemy, że każdy zabieg będzie przebiegał zgodnie z planem i dawał optymalny rezultat.

Zdjęcie przedstawia zespół dentystyczny podczas pracy z pacjentem w klinice na Ursynowie, z komputerem wyświetlającym obrazy zębów w tle, ilustrujące zaangażowanie i precyzję w opiece stomatologicznej.

Chirurgia stomatologiczna koncentruje się głównie na operacyjnym leczeniu jamy ustnej, a także okolic bezpośrednio do niej przyległych. Jest to specjalizacja w stomatologii, która wymaga odpowiedniej wiedzy i przygotowania od lekarza.

Do najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu stomatologii chirurgicznej zalicza się przede wszystkim:

  • ekstrakcje zębów – inaczej usuwanie zębów, także tych zatrzymanych oraz jeszcze niewyrzniętych
  • odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku – również ze wskazań ortodontycznych
  • dłutowanie zatrzymanych zębów mądrości – tak zwanych „ósemek”, co ma na celu ich całkowite usunięcie
  • zabiegi resekcji wierzchołka korzeni i hemisekcji – polegające na usunięciu korzenia zęba lub jego elementów, są stosowane głównie wtedy, gdy zabiegi endodontyczne nie są już możliwe, a także w przypadku problemów periodontologicznych, na przykład ubytków kości, złamań pionowych zęba lub jego korzenia
  • usuwanie torbieli korzeniowych
  • nacięcie ropni okołozębowych

Chirurg stomatolog wykonuje zabiegi plastyczne na kości i tkankach miękkich, głównie przed rozpoczęciem leczenia protetycznego, zabiegi przeszczepów dziąseł, odbudowy kości, usuwania zmian błony śluzowej jamy ustnej takich jak: włókniaków, nadziąślaków, mukoceli, brodawczaków, przygotowuje pacjenta i przeprowadza u niego leczenie implantologiczne.

Centrum Stomatologii Syrenka Dental wyposażone jest w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu możemy wykonać dokładną diagnostykę wstępną (pantomogram, RTG), a następnie przeprowadzać kompleksowe zabiegi chirurgiczne oraz monitorować ich wyniki. Wszystkie zabiegi wykonuje się w znieczuleniu, dlatego są one całkowicie bezbolesne.

Jeżeli interesuje Państwa profesjonalna chirurgia stomatologiczna – Warszawa, zapraszamy do skorzystania z oferty naszego Centrum Stomatologii Syrenka Dental!

Dentysta ursynów