Implantologia na Ursynowie

Spis treści

Na czym polega leczenie implantologiczne?

W Centrum Stomatologii Syrenka Dental na Ursynowie oferujemy Państwu profesjonalne leczenie implantologiczne. Polega ono na uzupełnieniu braków zębowych za pomocą chirurgicznych wszczepów w kość pacjenta, dokładnie w miejsce utraconego zęba.

Implant nazywamy potocznie „trzecim zębem”. Jest on wykonany z tytanu – materiału obojętnego dla organizmu człowieka i może być doskonałym substytutem naturalnego korzenia zębowego. Implanty są tak skonstruowane, aby komórki kostne mogły wnikać w ich strukturę tworząc mocną i bardzo stabilną podstawę pod uzupełnienie protetyczne w postaci korony lub mostu. Specjalne tzw. mikro implanty mogą utrzymywać również protezy ruchome (np. protezy całkowite), z których umocowaniem mają problem pacjenci mający zanik wyrostka zębodołowego.

Implanty są stosowane w stomatologii od ponad 40 lat. Obecnie ten rodzaj leczenia przeszedł już do standardu w codziennej praktyce lekarskiej. Zbiegi wszczepiania implantów, przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań są całkowicie bezpieczne i nie są obciążeniem dla pacjenta.  Implanty to trwałe rozwiązanie w leczeniu pojedynczych lub mnogich braków zębowych, dające wieloletnią gwarancję przywrócenia naturalnie pięknego uśmiechu.

Jakie są ceny implantów? – sprawdź to w naszym cenniku

Dwa etapy leczenia implantologicznego.

Leczenie implantologiczne jest podzielone na dwa etapy:

  • etap chirurgiczny
  • etap protetyczny

Podczas etapu chirurgicznego, po specjalistycznej konsultacji i planowaniu zabiegu, lekarz wykonuje wszczep implantu. Następnie implant wygaja się wraz ze specjalną „śrubą gojącą” tworząc podbudowę pod uzupełnienie protetyczne. W etapie protetycznym, usuwa się śrubę gojącą a w jej miejsce przykręcany jest tzw. transfer wyciskowy, który będzie odwzorowywał położenie implantu w wycisku pod model protetyczny. W pracowni protetycznej technik dentystyczny wykonuje na modelu uzupełnienie w postaci mostu lub korony, a lekarz stomatolog mocuje je w jamie ustnej pacjenta na wszczepionym implancie.

Wstawianie implantów

Implanty - Jak to się robi ?

– Pacjentom zdecydowanym na zabieg wszczepienia implantów wykonujemy badanie tomograficzne, celem zdiagnozowania warunków kostnych i zaplanowania odpowiedniej terapii chirurgiczno-implantologicznej.
 
– Na podstawie analizy obrazów tomograficznych dobieramy właściwe implanty i przedstawiamy naszym pacjentom plan zabiegu oraz kosztorys.
 
–  Kolejna wizyta to zabieg wszczepienia implantu – jest on wykonywany w znieczuleniu i trwa ok 30 min.
 
–  Implanty łączą się bezpośrednio z tkanką kostną w czasie ok 3 do 6 miesięcy a proces ten nazywa się osteointegracją.
 
–  Kiedy implant jest ustabilizowany i prawidłowo zintegrowany w kości, lekarz nacina błonę śluzową bezpośrednio na nim i zakłada tzw. śrubę gojącą.
 
–  Pacjent musi poczekać jeszcze ok 14 dni aż do momentu kiedy wokół śruby zostanie wymodelowane dziąsło pod przyszłą koronę protetyczną.
 
–  Ostatni etap leczenia to pobranie wycisków oraz wykonanie i zamocowanie korony sztucznego zęba na implancie w jamie ustnej.