Implantologia na Ursynowie

Leczenie implantologiczne w Warszawie

Centrum Stomatologii Syrenka Dental na Ursynowie oferujemy Państwu profesjonalne leczenie implantologiczne. Polega ono na uzupełnieniu braków zębowych za pomocą chirurgicznych wszczepów w kość pacjenta, dokładnie w miejsce utraconego zęba. Implant nazywamy potocznie „trzecim zębem”. Jest on wykonany z tytanu – materiału obojętnego dla organizmu człowieka i może być doskonałym substytutem naturalnego korzenia zębowego. Implanty są tak skonstruowane, aby komórki kostne mogły wnikać w ich strukturę tworząc mocną i bardzo stabilną podstawę pod uzupełnienie protetyczne w postaci korony lub mostu. Specjalne tzw. mikro implanty mogą utrzymywać również protezy ruchome (np. protezy całkowite), z których umocowaniem mają problem pacjenci mający zanik wyrostka zębodołowego. Implanty są stosowane w stomatologii od ponad 40 lat. Obecnie ten rodzaj leczenia przeszedł już do standardu w codziennej praktyce lekarskiej. Zbiegi wszczepiania implantów, przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań są całkowicie bezpieczne i nie są obciążeniem dla pacjenta.  Implanty to trwałe rozwiązanie w leczeniu pojedynczych lub mnogich braków zębowych, dające wieloletnią gwarancję przywrócenia naturalnie pięknego uśmiechu.

Zaawansowane implanty zębowe oferowane przez Syrenka Dental na Ursynowie, Warszawa - Twoja droga do idealnego uśmiechu.

Leczenie implantologiczne jest podzielone na dwa etapy: etap chirurgiczny i etap protetyczny. Podczas etapu chirurgicznego, po specjalistycznej konsultacji i planowaniu zabiegu, lekarz wykonuje wszczep implantu. Następnie implant wygaja się wraz ze specjalną „śrubą gojącą” tworząc podbudowę pod uzupełnienie protetyczne. W etapie protetycznym, usuwa się śrubę gojącą a w jej miejsce przykręcany jest tzw. transfer wyciskowy, który będzie odwzorowywał położenie implantu w wycisku pod model protetyczny. W pracowni protetycznej technik dentystyczny wykonuje na modelu uzupełnienie w postaci mostu lub korony, a lekarz stomatolog mocuje je w jamie ustnej pacjenta na wszczepionym implancie.

Implanty - jak to się robi?

Pacjentom zdecydowanym na zabieg wszczepienia implantów wykonujemy badanie tomograficzne, celem zdiagnozowania warunków kostnych i zaplanowania odpowiedniej terapii chirurgiczno-implantologicznej.

  • Na podstawie analizy obrazów tomograficznych dobieramy właściwe implanty i przedstawiamy naszym pacjentom plan zabiegu oraz kosztorys.
  • Kolejna wizyta to zabieg wszczepienia implantu – jest on wykonywany w znieczuleniu i trwa ok 30 min.
  • Implanty łączą się bezpośrednio z tkanką kostną w czasie ok 3 do 6 miesięcy a proces ten nazywa się osteointegracją.
  • Kiedy implant jest ustabilizowany i prawidłowo zintegrowany w kości, lekarz nacina błonę śluzową bezpośrednio na nim i zakłada tzw. śrubę gojącą.
  • Pacjent musi poczekać jeszcze ok 14 dni aż do momentu kiedy wokół śruby zostanie wymodelowane dziąsło pod przyszłą koronę protetyczną.
  • Ostatni etap leczenia to pobranie wycisków oraz wykonanie i zamocowanie korony sztucznego zęba na implancie w jamie ustnej.